אודות

 

כשכף רגלו של יונתן רוכמן דרכה בפעם הראשונה באולפן הקלטות הוא ידע שהאורות והכפתורים הצבעוניים הם הצעצועים איתם הוא רוצה להעביר את זמנו.

משפחתו – במיטב המסורת היהודית – היתה מפוזרת בכל העולם – ישראל, גרמניה, אנגליה, אוקראינה, ארה”ב ויונתן זיגזג לו במשולש שבין תל אביב, מינכן וברגמו (צפון איטליה).

אחרי שספג מוזיקה מאביו המוזיקאי – פסנצרן וצ’מבליסט – הוא התחיל לעבוד באולפן האגדי של תל אביב “סיגמא” בשנות ה-90. לאחר מכן עבר לצפון איטליה והחל לעבוד באולפן סטודיוטנטה פורטונה רקורדס (אולפנו הראשון של פאולו קונטה) באסטי, צפון איטליה, ובאולפן סוליד גרוב בברגמו, שם עבד עם יאן פייס (דיפ פרפל), קלייב בנקר (ג’טרו טאל), מוריס אלברט ואמנים גדולים אחרים. הוא הפיק וכתב חמישה אלבומים עם להקת הפולק/רוק האיטלקית פולקסטון, שגדלה להיות הלהקה המובילה בז’אנר זה באיטליה ועימה הוא ממשיך לשתף פעולה עד יום זה.    

אולם השחרור האמיתי מהמטריקס הגיע כשהחל להפיק מוזיקה אלקטרונית. שם היה הכיף הגדול! תחילה כחלק מההרכב יוד קיי (אלקטרו האוס), לאחר מכן כחלק מההרכב אלטרנייט פרספטיונס (תמיכה מריצ’י הוטין, לורן גרנייה, מרקו קרולה, ג’וזף קפריאטי ועוד).

כשחזר חזר לישראל הקים יחד עם קוקי סלינס את האולפן דאבל דוט בתל אביב. כמוכן החל להפיק מוזיקה אלקטרונית תחת אליאס חדש – CTRL SHIFT DEFEAT, המשלב מוזיקה אלקטרונית עם ספרות מדע בדיוני. כמוכן הוא ממשיך לשחרר תחת השם שלו טראקים ורמיקסים בגוון האוס אקלקטי ופאנקי.